Skaļās lasīšanas konkurss Mazzalves skolā

Skaļās lasīšanas konkurss Mazzalves skolā

21. februāris ir Dzimtās valodas diena. Mazzalves pamatskolā šajā dienā notika ,,Skaļās lasīšanas” konkurss. Skolēniem, kuri vēlējās un kuriem bija drosme, tika dota iespēja piedalīties šajā pasākumā un no izvēlētās grāmatas 3 minūtēs izlasīt kādu fragmentu auditorijas priekšā.

Dažiem skolēniem, kā skatītāji pēc tam minēja, esot bijusi laba  izdevība parādīt sevi no citas puses, parādot gan savu lasītprasmi, gan pozitīvo attieksmi pret uzstāšanos un piedalīšanos. Uzmanīgi klausīties lasītājos bija ieradusies žūrija, kas izteica savas domas un katram skolēnam pasniedza nomināciju par lasītprasmi. Žūrijas locekļi bija skolotājas S. Lisovska, Ž. Miezīte, 8.kl. skolnieks Niks Linmeijers un 9.kl.skolnieks Artis Pauniņš. Konkursā piedalījās 11 drosmīgie lasītāji:  Zane Dubinska (2.kl.), Karīna Pauniņa (3.kl.), Esmeralda Radionova (4.kl.), Sabīne Drevinska (5.kl.), Amanda Lokesa (6.kl.), Zanda Zariņa, Ingus Rusiņš, Viktorija Baltace un Amanda Osipova (7.kl.), Jogita Rutka (8.kl.)un Karīna Griķe (9.kl.).

Skolēniem uzstājoties bija neliels uztraukums, bet tas tūlīt izzuda, jo zālē bija jūtams klausītāju atbalsts. Gan lasītājiem, gan klausītājiem tas bija interesants piedzīvojums! Arī lasītie fragmenti bija saistoši. Pasākuma vadītāji bija skolotāja Daiga Pabērza, skolnieces Vita Krotova (7.kl.) un Sidnija Andersone (9.kl.), bet laiku “uzpasēja” 8.klases skolnieks Mareks Dobrovoļskis.

 Dzimtās valodas diena izvērtās par jauku pasākumu, un mēs visi ieklausījāmies, cik latviešu valoda ir krāšņa un skanīga. Šādu pasākumu ir vērts  atkārtot arī nākamgad un ieviest Skaļās lasīšanas dienu kā tradīciju.  Paldies visiem, kas piedalījās!

Jogita Rutka, 8.klase