,,Skaļās lasīšanas” pēcpusdiena Mazzalves skolā

,,Skaļās lasīšanas” pēcpusdiena Mazzalves skolā

Skaļās lasīšanas metodes un dažāda veida pasākumi ir ļoti populāri visā pasaulē, jo tie ir interesanti, attīsta dažādas komunikācijas prasmes un ir izglītojoši gan lieliem, gan maziem.

Atzīmējot Starptautisko Dzimtās valodas dienu (21.februāris), piecpadsmit mūsu skolas skolēni labprātīgi pēc uzaicinājuma pieteicās piedalīties skolas ,,Skaļās lasīšanas” priekšnesumam.

 Lai skan latviešu valoda!

Pēc Covid-19  ierobežojumiem tas bija liels un skaists notikums! Skolas zālē no visdažādākajām grāmatām fragmentus lasīja: Dominiks Puriņš, Amēlija Baltace, Gatis Rusiņš (1.kl.), Enija Lapiņa (2.kl.), Ernests Baltacis (3.kl.), Zane Dubinska un Sabīne Grīnberga (4.kl.), Elīna Koklevska, Rebeka Salaka un Karīna Pauniņa (5.kl.), Agnija Misūne un Esmeralda Radionova (6.kl.), Sabīne Drevinska (7.kl.), Amanda Lokesa (8.kl.) un Amanda Osipova (9.kl.). Pasākumu pirmo reizi vadīja 5.kl. skolnieki Elīna Koklevska un Markuss Puriņš, kuriem tas izdevās un pašiem patika.

Lasījumi bija sagatavoti, un tekstu saturs patika gan pašiem lasītājiem, gan klausītājiem. Šoreiz netika organizēts konkurss, bet paši lasītāji un klausītāji varēja nonākt pie secinājuma, ka, lasot auditorijas priekšā, tiešām ir svarīga ir ne tikai balss intonācija, skaļums un dikcija, bet arī aktiermākslas prasmes: drosme, kontakts ar klausītāju, izteiksme un vēl citas prasmes. Mēs tikai mācāmies!

Tika lasīti dažādi teksti – gan no pasakām, gan nopietnām grāmatām, gan fantastikas grāmatām. Mūsu skolā skolēniem ļoti patīk visas Kristīnes Olsones grāmatas, joprojām grāmatas par Hariju Poteru, A. Kivirehka pasakas u.c. daudzas jaunās bērnu grāmatas.

Paldies visiem drosminiekiem – skolas labākajiem lasītājiem!

Daiga Pabērza