Skolēni piedalās Zintas Miezaines gleznu izstāde atklāšanā

Skolēni piedalās Zintas Miezaines gleznu izstāde atklāšanā

3.aprīlī Mazzalves izstāžu zālē tika atklāta Zintas Miezaines gleznu izstāde “Zintas bildes”. Uz izstādes atklāšanu vizuālās mākslas skolotājas Vitas Zeltiņas skubināti ieradās arī krietns Mazzalves pamatskolas skolēnu pulciņš. Viņiem bija iespēja redzēt “īstu” izstādes atklāšanas pasākumu, kur bez autores stāstījuma, apmeklētāju apsveikumiem muzikālo noformējumu sniedza lieliskie ģitāristi Klāvs un Zigurds Kalnāres.

Par sevi Zinta saka: “Man patīk iet tur, kur neviens nav bijis un darīt tā, kā citi nedara. Drusku bailīgi jau ir, bet arī tik interesanti!”

Zinta stāsta, ka tad, kad ir īstā oma, sižeti atnāk paši – visbiežāk tie ir Latvijas dabā pieredzēti mirkļi. Kādreiz gan esot otrādi – dabā tiek ieraudzīts tas, ko roka jau uzgleznojusi pirms kāda laika. “Man patīk šis ceļš, pa kuru ved draudzība ar krāsām. Priecājos, ka varu izkrāsot pasauli sev apkārt un šajā ceļā satikt tik daudz domubiedrus!”, stāsta Zinta.

Gleznošanu Zinta sev atklāja 2015. gadā kādā Lidijas Baltiņas vadītā radošuma seminārā. Mākslas izglītību Zinta apguvusi galvenokārt tālmācības ceļā, rūpīgi atlasot skolotājus, kuri spēj iedot tai brīdī vajadzīgo.

2017.gada maijā skatītājus priecēja Zintas pirmā pop-up personālizstāde “Radītāji” galerijā “Noass”. Tā paša gada rudenī jau nākamā personālizstāde “Nāc sildīties gaismā!” bija skatāma salonā “LaVita”. Šī izstāde pēc tam priecēja skatītājus LELB diakonijas dienas centrā “Mēs” un arī Varenbrokas muižā. Zintas gleznas 2018. un 2019. gada pavasarī uzrunāja arī Mākslas dienu izstāžu skatītājus. Zinta labprāt dalās ar savām prasmēm draugu un paziņu lokā.

  1. gadā Zinta sāka veidot dizainus dažādām mājlietām – krūzēm, spilveniem, somām un somiņām.

Brīvajā laikā Zintai patīk iet dabā un fotografēt.

Zintas Miezaines radošajam ceļam var dzīvot līdzi Facebook un Instangram kontos #Zintasbildes.