Tikšanās ar vieglatlēti Agnesi Pastari noslēdz  Eiropas sporta nedēļu Mazzalvē

Tikšanās ar vieglatlēti Agnesi Pastari noslēdz Eiropas sporta nedēļu Mazzalvē

23.-30.septembrī mazzalvieši iesaistījās Eiropas sporta nedēļā, kuras devīze “Piecelies un piecel citus!” Nedēļu atklāja tikšanās ar pludmales volejbolistu Mārtiņu Pļaviņu. Nedēļas laikā bija daudz interesantu, daudzveidīgu sporta aktivitāšu piedāvājumu – tūrisma diena Ērberģes parkā ar virvju šķēršļu taku, FC “Rastafari” organizētās futbola sacensības, Mazzalves jauniešu ielu vingrošanas paraugdemonstrējumi, velobrauciens, draugu volejbola sacensības kopā ar vecākiem. Eiropas sporta nedēļu noslēdza sirsnīga tikšanās ar Mazzalves pamatskolas bijušo skolnieci, vieglatlēti Agnesi Pastari. Agnese Latviju pārstāvēja kā soļotāja divās Olimpiskajās spēlēs (Londonas un Rio). Viņai pieder Latvijas rekords 20 km soļošanā.

Tikšanās kamīnzālē izvērtās ļoti sirsnīga un uzmundrinoša, jo Agnese atcerējās savu skolas laiku Mazzalvē, savus pirmos soļus sportā, stāstīja par treniņiem, par treneru nozīmīgo devumu. Skolēniem bija iespēja redzēt īstu, pareizu soļošanas tehniku Agneses izpildījumā. Sportiste prezentācijā parādīja arī spilgtākos brīžus no daudzajām sacensībām, kurām gatavojoties, nosoļoti dienā vairāki desmiti kilometru. Garākā pievarētā distance 107 km. Agnese mīl sportu – viņa gan skrien, gan peld (arī ziemā āliņģī), gan brauc ar velosipēdu. Sarunā ar skolēniem sportiste uzsvēra mērķtiecības, gribasspēka nozīmi ceļā uz panākumiem.

Šī nedēļa un īpaši tikšanās ar sportistiem tiešām rosināja piecelties un piecelt citus – aktīvi kustēties, sportot un rūpēties par savu fizisko varēšanu.

Žanna Miezīte