Svētki nopelnīti, savācot izlietotās baterijas

Svētki nopelnīti, savācot izlietotās baterijas

Šogad un arī iepriekšējos divos gados turpinājām vākt izlietotās baterijas un piedalījāmies Zaļās jostas rīkotajā konkursā “Tīrai Latvijai”. Martā nodevām pārstrādei 189 kg izlietoto bateriju un Zemgales reģionā, kurā piedalījās 62 mācību iestādes, iekļuvām top 5 pēc savāktā bateriju apjoma vidēji uz vienu skolēnu. Bateriju nodošanā iesaistījās vairāk kā 40 skolēnu. Visvairāk savāca Markuss un Dominiks Puriņi- vairāk  kā 40 kg. Izlietoto bateriju krājumus papildināja arī Dārta Laumane- 8 kg un Rebeka Salaka- 7 kg. Noteikti paldies jāsaka arī  Patrīcijai un Patrikam Lisovskiem, Kristai un Aleksam Kubliņiem, Gustavam, Paulai un Ernestam Bubiniem, Elijai Gabužai, Zandai Zariņai, Amandai un Markam Lokesiem, Ingaram Jalovčukam, Ingum Rusiņam, Ernestam Baltacim, Sabīnei Drevinskai, Ernestīnei, Amēlijai un Esterei Baltacēm un katram, kurš iesaistījās arī kaut ar vienu vai divām atnestām baterijām.  Pelnīti saņēmām ielūgumu un braucām uz Zaļās jostas vides svētkiem Tērvetē 27. maijā.

Pasākumā bija iespēja izzināt daudzveidīgās zaļā dzīvesveida izpausmes, darbojoties vairāk kā 80 dažādās radošajās darbnīcās, apmeklējot meistarklases, pētot Latvijas mežu un tā iemītniekus, kā arī pilnveidojot savas atkritumu šķirošanas un neradīšanas iemaņas. Pasākuma kulminācija bija skatāma uz galvenās skatuves, kur par maģisku noskaņu un svētku brīnumiem rūpējās iluzionists/triku meistars Toms Felkers kopā ar lielprojekta “MESA” pianistu Matīsu Repsi.  Izmantojām arī iespēju bez maksas apmeklēt Tērvetes dabas parka rūķīšu mežu.

Ir patīkami apzināties, ka kļūstam aizvien atbildīgāki un vairāk domājam par tīrākas vides veidošanu. Paldies visiem, kuri piedalījās un vāca baterijas, radot mums iespēju apmeklēt vides svētkus!

Anda Freimane