Svinam starptautisko valodas dienu

Svinam starptautisko valodas dienu

Nācija bez valodas ir tauta bez sirds – vēstī velsiešu teiciens.
Starptautiskā dzimtās valodas diena tiek svinēta visā pasaulē 21.februārī kopš 1999.gada 17.novembra.
UNESCO izveidoja valodas piemiņas dienu ar mērķi veicināt izpratni par pasaules valodu un kultūru daudzveidību. Liela daļa no pasaules valodām ir apdraudētas, dažas var kļūt par mirušām valodām.
Šo dienu svin arī daudzās pasaules valstīs visos kontinentos kā valsts valodas dienu – Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Polijā un citviet.
Otrdien, 21. februāra rītā,  “Rūķīšu” “Kāpēcīšu” un “Ķipariņu” grupiņas apciemoja Pepija Garzeķe ar savu draugu Džonsona kungu. : Rūķīšu” grupiņā noskaidrojām, kāda ir mūsu dzimtā valoda. Gājām rotaļā, kurā sasveicinās arī citās valodās. Ļoti jauka bija rotaļa “Mākonī dzīvo burts”, kurā katram bērnam tika lietuslāsīte ar attēlu, kad spīd saule, tad visi sastinguši, lietus laikā meklē attēlu burta mākonim. Džonsona kungs piedāvāja makšķerēt, ne zivis, bet burtus, ciparus, ģeometriskās figūras, līniju elementus. Džonsona kungs aicināja izkustēties pa “Pēdiņu paklāju”, sasniedzot galamērķi, bija jāsaliek dotais vārds no korķīšiem. Pepija Garzeķe un Džonsona kungs bija dāsni ciemiņi, tāpēc katrs bērns saņēma salduma balvu. Ceļojuma koferis tukšojās arī ” Kāpēcīšu ” un ” Ķipariņu”  grupiņās. 
Mīļš un sirsnīgs paldies mūsu kolēģītei audio logopēdei Zanei (Pepijai Garzeķei)!

                                                             Mazzalves pamatskolas pirmsskolas skolotāja

 Aija Dārziņa