,,Tiksimies gaisā!’’

,,Tiksimies gaisā!’’

24.janvārī programmas,, Latvijas skolas soma’’ ietvaros Mazzalves pamatskolā viesojās ansambļa ,, Svīres’’ dalībnieces ar koncertnodarbību “Tiksimies gaisā”. Jauniešu viesošanās radīja skolēnos zināmu intrigu jau pirms koncertlekcijas, jo uz skatuves jau pirms pasākuma atradās daudzi zināmi un arī nezināmi mūzikas instrumenti.

Pasākuma sākumā dalībnieces izstāstīja par sevi un sava ansambļa veidošanās vēsturi.

  1. gadā dibinātā ansambļa “Svīres” sastāvā muzicē trīs profesionālas flautistes: Santa Grigorjeva, Madara Behmane un Zane Jurēvica. Grupas veidošanās sākumā katra spēlēja vienu mūzikas instrumentu, tagad to skaits jau ir krietni pāri desmitam.

Trio mērķis ir izmantot un popularizēt flautas laikmetīgās spēles tehnikas un balss plašās iespējas. Repertuārs ir daudzveidīgs – sākot ar klasisko mūziku, tautasdziesmu un populārās mūzikas apdarēm un noslēdzot ar oriģinālmūziku.

Savos priekšnesumos mūziķes dzied un spēlē dažādus mūzikas instrumentus (flautas, mandolīnu, ukules, ģitāru, stabules un sitamos instrumentus). Tas skolēniem bija pārsteigums – tik daudz un dažādi instrumenti Viņas izpildīja savus muzikālos  priekšnesumus.

Skolēni ar interesi klausījās, gan arī piedalījās muzikālajās aktivitātēs. Tad sekoja  latviešu tautasdziesmas ieraksts,, Ar vilciņu Rīgā braucu’’. Lai ierakstītu, bija jābūt ļoti klusiem, jo tā notiek ierakstu studijā.

Pasākums bija izzinošs, bagāts un muzikāli jauks!