Ziemassvētku gaidīšanas laiks pirmsskolā

Ziemassvētku gaidīšanas laiks pirmsskolā

Sniegpārsliņu zābakos, piparkūku mētelītī,
Mazliet smaržodams pēc krustnagliņām un zeltainā vaska,
Šurp brien klusais Ziemassvētku brīnums.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ietver sevī daudz dažādu aktivitāšu, darbošanos. Mazzalves pamatskolas 5/6 gadīgo “Rūķīšu” grupas bērni Ziemassvētkiem sāka gatavoties ļoti laicīgi. Pirmais mūsu darbs – atbalstījām biedrības “Ērberģietes” ideju gatavot Adventes apsveikumus pagasta vientuļajiem ļaudīm.

Nākamais darbiņš -eglīšu rotājumi bērnudārza eglei. Mīļš un sirsnīgs paldies Gvido Drevinskim par lampiņu iekāršanu eglītē.

Katra cilvēka balsts ir ģimene. Gatavojām dāvaniņas, rakstījām pateicības vēstules saviem mīļajiem.

Decembris uzvilcis steidzīgos zābakus ātriem, veikliem soļiem devās uz priekšu, velkot līdzi pilnās labo darbu kamanas. 14.decembrī tika ceptas un garnētas piparkūkas.15.decembrī cepām picas. 16. decembrī par spīti ne īpaši labvēlīgiem laikapstākļiem bija darbošanās ārā. Izspēlējām mūsdienīgā, ziemīgā  variantā pasaku “Zvēri un abras taisītājs”. Lugā galvenie varoņi bija Vecītis, lapsa, lācis, zaķis, vilks. Pēc pasakas divreizējas dramatizācijas (spēlēt gribētāju bija daudz) devāmies meklēt pasaku varoņu pēdas. Tās bija pielīmētas pie klūdziņām un iespraustas sniegā. Ar šo uzdevumu bērni lieliski tika galā. Pēc labi padarīta darba -vēdera prieki. Mīļš un sirsnīgs paldies pagasta vīriem, kuri mums sagādāja sausus uguns bluķīšus, tik pat liels un sirsnīgs paldies skolas saimniekam Gvido, kurš mums tos aizdedzināja. Cepām uz klūdziņas uzvērtas desiņas, kurš gribēja varēja mērcēt tās tomātu mērcē un piekost maizi. Kad desiņas bija apēstas, uz klūdziņas vēra zefīru. Bijām mazliet lietus samērcēti, bet laimīgi, klājām galdu un turpinājām cienāšanos ar piparmētru tēju un pašu ceptajām piparkūkām. Picai bija jāgaida launags, izrādās, vēderiņš vēl mazs.

Svētku gaidīšana turpinās un palikusi viena nakts, tad piedāvāju kolēģei pārsteigt gan bērnudārza bērnus, gan savus pirmīšus un viņu audzinātāju. Pirmās klases bērni bija ļoti samulsuši, rātni pildīja darbus burtnīcā. Tamāra Romānova mums atdeva labdaru atdotās puzles, tad mēs ar bērniem iepriekš bijām sadalījuši četrās kaudzītēs. Pirmos ar puzlēm mēs apdāvinājām “ĶIpariņus”, “Kāpēcīšus” , mācījāmies burtiņu “D” un dalījām dāvanas. Maģiskajā ciparu dienā 2022.22.12. devāmies dalīt dāvanas un pašu ceptās piparkūkas .Pārsteidzām un iepriecinājām savus mazos draugus ar savu rūķošanos. Iegriezāmies skolas virtuvē un pārsteidzām pavārītes. Pretīmnācējiem dziedājām un cienājām ar piparkūkām. Pašām liels gandarījums par izdevušos pārsteigumu, viņu acis, emocijas izteica visu.

Paceļu acis pulkstenī, redzu, ka ir jau sākusies jauna diena, tik pat bagātu emociju piepildīta. Koncerts ” Baltie Ziemassvētki mūsu ielā”. Pēc Tā dārziņā visus gaidīja saldumu maiss. Bērni cītīgi mācījušies dzejolīšus, kurš mājās, kurš dārziņā. 
Pēc piparkūku mīklas zemeslode smaržo,
Un katrā sētā svētku galdauts klāts,
Ir egles zaros sveces steigšus jāiededz,
Lai Ziemassvētku brīnums ceļu redz!

Visiem gaišus svētkus vēlot, Aija Dārziņa