Ziemassvētku koncerts Mazzalves pamatskolā

Ziemassvētku koncerts Mazzalves pamatskolā

23.decembra rīts Mazzalves pamatskolā sākās ar Ziemassvētku koncertu ,,Es stāstu par Ziemassvētku prieku’’. Vadītāja Sabīne Drevinska pasākumu iesāka tā: ,,Ziema! Baltā ziema! Sniegpārslas dejo, kaitinādamas omulīgo večuku – Ziemeļvēju. Visus jumtus rotā spīdīgās lāstekas, kuras tik ļoti atgādina ledenes. Un mēs nokļūstam rūķu ciemā. Visiem jums  rūķi stāstīs par ziemas priekiem.” Uz pasākumu bija ieradušies rūķi no Blēņu ciema (2. klase), Peļu un kaķu ciema (3. klase), no Baltā sniega ciema (5.klase), no Tālā Dižmeža ciema (6. klase), no Prieka ciema (7.klase), Sniega karalienes ciema (8. klase), no Tumšo egļu ciema (9.klase).

Rūķi zināja stāstīt par jaukiem ziemas notikumiem,  tika kurināta krāsns, tika  vilktas ragavas, tika radītas dažnedažādas  klabekļu skaņas, tika nesti dāvanu maisi. Tie bija  rūķu ciemu brīnišķīgākie ziemas prieki. Bet rūķīte Vita ( skolotāja Vita Zeltiņa) visus skolotājus aicināja dziedāt  seno, visiem zināmo dziesmu ,,Reiz mežā dzima eglīte’’. Tad ieradās rūķīte Daiga, kura skaitīja Aspazijas sen aizmirsto dzejoli ,,Ziemassvētki’’:

Meža tētiņš ar garu bārdu,

Īsām kājiņām tantaļu, tuntuļu,

Aizskrēja, nocirta Ziemsvētku eglīti,

Iesprauda zvaigznīti paša galā. u.tt.

Sabīne Grīnberga (sagatavoja skolotāja Marika Cielava)  pārsteidza ar muzikālu priekšnesumu. Skolēnu ansamblis (vadītāja Marika Cielava) dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Rūķu ciemā tika uzņemti 1. un 4. klases skolēni, kuri visiem novēlēja  priecīgus Ziemassvētkus. Visi rūķi vienojās, ka jānodzied kopīgā dziesma ,,Uzsniga sniedziņš balts’’.

Pēc koncerta Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis savā svētku runā pateicās skolēniem par viņu apzinīgo darbu – mācībām. Šogad skolēni nesaņēma Zelta, Sudraba un Bronzas liecības, bet gan ielūgumus, lai 5. janvārī dotos ekskursijā uz Krustpils pili un Sēļu sētu. 17 skolēni par atbildīgo attieksmi pret mācībām iegūs papildus zināšanas un  izzinoši bagātu dienu Jēkabpils novadā.

Paldies skolotājiem, kuri sagatavoja koncertu, jo pēdējās 3 nedēļas skolēni slimoja, tāpēc koncertprogrammu sagatavot bija pārbaudījum.  Paldies skolēniem, kuri gatavoja priekšnesumus un bija ļoti saliedēti!

 Silvija Lisovska