Ziemassvētku skaļās lasīšanas pasākums “Pasaku brīnumi”

Ziemassvētku skaļās lasīšanas pasākums “Pasaku brīnumi”

Lasīšana jau tradicionāli ir bijusi skolēnu problemātiskākā lieta, kas rada sliktas sekas gandrīz visos mācību priekšmetos. Apzināti lasīt, skaidri, skaļi lasīt, uzstāties – tās ir ļoti svarīgas prasmes. Dažas klases iesaistījušās bērnu žūrijā un pagasta bibliotēkā lasa žūrijai piedāvātās jaunākās bērnu grāmatas. Arī literatūras skolotājas liek lasīt grāmatas. Bet ar to visu ir par maz.

No skolas bibliotekāres Daigas Pabērzas nāca lieliska ideja – pirms Ziemassvētkiem sarīkot skaļās lasīšanas pasākumu, kurā skolēni no katras klases skaļi lasītu lomās pašu izvēlētu pasaku. Sagatavot priekšnesumus palīdzēja sākumskolas skolotājas un 4.-9.klasei  – literatūras skolotājas.

Izrādās, cik daudz brīnumainu notikumu aprakstīts gan latviešu tautas pasakās, gan literārajās pasakās! Klašu uzstāšanos vērtēja žūrija, un bija arī skatītāju simpātiju balva, kuru ieguva 1.klases “Pasakas par cimdiņu” lasījums. Žūrijai visvairāk patika 4.klases latviešu tautas pasakas “Zaķīša mājas” lasījums. Par labāko lasītāju tika atzīts Oskars Piebalgs. Uzvarētāji saņēma saldas balvas. Visi klašu lasītāji saņēma piparkūkas un Atzinības rakstus. Pateicības saņēma arī skolotājas, kuras sagatavoja klašu komandas skaļās lasīšanas priekšnesumam.

Jauks, sirsnīgs pasākums. Paldies skolotājai Daigai Pabērzai par labo iniciatīvu un pasākuma sagatavošanu!