Zināšanas vizuālajā mākslā un Latvijas vēsturē papildina Rundāles pilī

Zināšanas vizuālajā mākslā un Latvijas vēsturē papildina Rundāles pilī

Pateicoties biedrības “Ērberģietes” projektam “Tu neesi viens”, ko finansē ESF, Mazzalves pamatskolas skolēni 25.septembrī devās izzinošā ekskursijā uz Rundāles pili, kas ir nozīmīgākā baroka stila pils Latvijā. Tā atrodas Rundāles novada Pilsrundālē. Krievijas impērijā strādājošā itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projektētā pils celta no 1736. līdz 1768. gadam kā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Uz šo grezno pili devāmies, lai nostiprinātu vizuālās mākslas un Latvijas vēstures stundās apgūtās zināšanas.

Piebraucot pie pils, mums paveras fascinējošs skats. Sākot ar pašu ēku un beidzot ar pils dārzu. Pils ir veidota divos mākslas stilos – baroks un rokoko. Pils un dārza platība ir milzīga. Mēs pili un franču dārzu apskatījām kopā ar gidu. Gids mūs veda pa pils istabām, par katru pastāstot ko interesantu. Staigājot pa pils istabām un vērojot, vēl aizvien ir jūtama to laiku gaisotne. Mēs varējām izstaigāt arī pils dārzu, kurš priecēja ar daudz un dažādām puķēm.

Manuprāt, uz šo pili vajadzētu aizbraukt biežāk, lai labāk varētu izprast pils greznību. Braucot mājup, katrs skolēns dalījās savos iespaidos par ekskursiju, un katram skolēnam bija savs redzējums, bet vērtējums visiem vienāds – ļoti bagātinoša un jauka diena.

Jogita Rutka, 9. klase