Zināt un zaļi domāt ir stilīgi

Zināt un zaļi domāt ir stilīgi

A/S Ļatvenergo” jau 26.reizi rīko skolēnu erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments”, kas raisa interesi par eksaktajām zinātnēm, izglīto skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parāda, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresē nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Šogad konkursa vadošais temats ir “zaļā fizika”. Jaunieši konkursa norises gaitā tika rosināti interesēties par to, kā fizikas zināšanas noder atjaunojamo resursu iegūšanā un efektīvā izmantošanā.

Konkursam “FIZMIX Eksperiments” pieteicas 131 komanda no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Par uzvaru sacenšas 655 8. un 9. klašu skolēni no 97 Latvijas skolām.  No Zemgales reģiona konkursam pieteicās 24 komandas no 16 skolām, tās pamatā bija no lielajām Zemgales vidusskolām – Jelgavas, Dobeles, Jēkabpils, Aizkraukles un citām, kur komandas izveidē bija lielas skolēnu atlases iespējas.  

Šogad arī Mazzalves pamatskolas skolēnu komanda pieņēma izaicinājumu  piedalīties konkursā. No 1. līdz 29. martam, satiekoties tiešsaistē,9.klases skolēni Niks Linmeijers, Mareks Dobrovoļskis un 8.klases skolnieces Zanda Zariņa, Viktorija Baltace un Amanda Osipova atlases neklātienes kārtā risināja 28 dažādas grūtības pakāpes uzdevumus un krāja punktus. Atlases kārtas laikā katru nedēļu jeb četrās kārtās tika publicēti uzdevumi – seši teorētiskie un viens praktiskais uzdevums par zaļās fizikas tematiku, ko sagatavoja eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki.

Savā Zemgales reģionā izcīnījām  godpilnu 19.vietu, apsteidzot 5 lielo vidusskolu komandas. Komanda ir gandarīta par paveikto, neskatoties uz to, ka neiekļuva pusfinālā. Dalība konkursā ļāva skolēniem interesanti iepazīt zaļās fizikas tēmu, radīja cīņassparu un ļāva izbaudīt darbu vienotā komandā.

Atlases kārta ir beigusies, bet konkurss turpinās. Novēlam veiksmi komandām, kuras iekļuva pusfinālā, bet paši esam guvuši atziņu, ka zināt un zaļi domāt ir stilīgi.

Fizikas skolotāja Ludmila Roze