Zinātnes un mākslas krustpunkti
Piektdien, 12.februārī, Mazzalves pamatskolas 7. – 9.klases skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvāta lieliska iespēja piedalīties interaktīvā nodarbībā “Zinātnes un mākslas krustpunkti”, kur, par pamatu ņemot Latvijas filmas “Dvēseļu putenis” veidošanu, nodarbībā skolēni uzzināja, kā tiek iegūti ticami efekti un pēc iespējas precīzāk attēloti to laiku notikumi.
Gandrīz katrs ir redzējis latviešu filmu “Dvēseļu putenis”, kas balstīta uz Aleksandra Grīna romāna notikumiem. Nodarbības laikā uzzinājām, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Ieskatījāmies aizkulisēs, lai saprastu, kā veidojas īsta māksla. Redzējām, kas tiek izmantots, lai iegūtu mākslīgās asinis. izmantojot vielas, kas atrodamas katrā mājā, uzzinājām, kā veido speciālus degošos šķidrumus, kuri tika izmantoti filmas veidošanas laikā, sapratām, kā trenējās kaskadieri atsevišķu ainu filmēšanai un uzzinājām, kā gatavo mākslīgo sniegu, izmantojot kartupeļu cieti, kā tiek veidota mākslīgā āda, izmantojot ikdienā lietojamas preces. Nodarbības laikā skolēni varēja brīvi sarunāties ar nodarbības vadītāju, kas sniedza atbildes uz jautājumiem.
Nodarbība bija ļoti interesanta! Uzzinājām, ka specefektus iegūst ne tikai digitāli, izmantojot speciāli radītas datorprogrammas, bet arī zinātniski izmantojot vielas. Manuprāt, nodarbība deva labu ieskatu filmas veidošanas mākslā. Redzējām, kā savijas zinātne un māksla.
Amanda Osipova